Bugun...


Madef Yılmaz Durmuş federasyon oluşumlarına rest çekti
AHA İSTANBUL - Malatya Dernekler federasyonu Yenikapı'da ikincisini gerçekleştirdiği Malatya Günleri etkinliğine desteklerini veren Malatya'nın değerlerini bereket sofrasında ağırladı

Madef Yılmaz Durmuş federasyon oluşumlarına rest çekti

Reklam

10-14 Ekim tarihleri arasında Yenikapı'da gerçekleşen Malatya Tanıtım Günleri birlik beraberlikde tarih yazarken organizasyonun ev sahipliğini yapan MADEF Malatya dernekler Federasyonu bu dev organizasyonda emeği geçen sivil tpolum kuruluşları, is adamları ve Malatya'nın değerlerine boğpaz turu düzenleyerek teşekkür yemeği verdi. Beşiktaş Barbaros Hayrettin Paşa iskelesinde başlayan Boğaz turunda Malatya'lılar birlik beraberlikde tek yürek olduklarını bir kez daha haykırdılar. 

Boğaz turunda gerçekleşen davete çok sayıda sivil toplum kuruluşu başkanları, İş adamları ve bürokratlar  yerlerini alırken  program sunuculuğunu Tv program yapımcısı Mustafa  Hasar yaptı.  Yenikapı'da gerçekleşen tanıtım günlerini anlatan bir film misafirlere seyrettirilerek tekrar tarih yazan o günlere dönüldü. Programda teşekkür konuşması yapan MADEF Malatya Dernekler Federasyonu başkanı Yılmaz Durmuş Boğaz turu düzenlenmesinde imkanlar sunan Üsküdar belediye başkanı Hilmi Türkmen'e teşekkür ederek sözlerine başladı. Başkan Yılmaz Durmuş konuşmasında " Mücadele etmeden zafer kazanılmaz. Kimimiz köyümüze kentimize hizmet ediyoruz. Mücadele edeceğiz, Malatya'ya değer katmaya devam edeceğiz. Biz yöneticiler tabiki 20 kat daha fazla çalışacağız. Bu çalışmalarda mevlam yardım ediyor. Siz burada varsınızki geminin kıymeti var. " dedi. 2 yıl üst üste yapılan organizasyonları değerlendiriken eksiklilkerin her programda giderilerek gelecek seneye 3. sü yapılacak etkinliğin ustalık deneyimiyle Malatya Tanıtım Günleri yapacaklarını söyledi. Madef Başkanı Yılmaz Durmuş derneklere seslenerek üye olmayan derneklerin olağanüstü kongrelerini gerçekleştirerek karar alarak Madef'e üye olmalarını istedi.  Başkan Yılmaz son günlerde kurulan federasyonlarada tepki göstererek " 20 tane adam toplanarak federasyonlar kurmaya çalışıyorlar. Madefîn üstüne nasıl çıkarız diye. Bunlar yanlıştır. Kendine faydası olamayanın Malatya'ya faydası olmaz. Biz birilerine bakmaycağız. " dedi. Başkan Yılmaz Durmuş siyasi arenadada Malatya'nın değerlerini her ortamda  taşıdıklarını kapı kapı dolaşarak çok sayıda önerdikleri kişilerin siyasette ve bürokratik yönetimde yer aldıklarını, belediye meclislerinde bulunan yaklaşık 46 meclis üyesinden içlerinde çok sayıda kişilerin kendi tavsiyeleriyle görev verildiğini sözlerine ekledi. 

Katılımcılar söz alarak Malatya'lıların birlik beraberliklerine vurgu yaparken Madef başkanı Yılmöaz Durmuş konuşmasında Mastöb'le varılan anlaşmayı yazılı hale getirildiğini ancak Mastöb taraflarının hiç bir maddeye uymadıklarını sözlerine ekledi. Başkan Yılmaz Durmuş Malatya Günlerine Yeni Malatyaspor kulübünün başkanını davet ettiğini malesef etkinliğe katılmadığı sözlerine eklerken Malatyaspor'un herkesin takımı olduğunu hatırlatarak Malatyaspor başkanı Adil Gevrek'e  olan sitemini dile getirdi. 

Boğaz turu ile gerçekleşen teşekkür yemeğinde başkan Yılmaz Durmuş katılımlarından ve katkılarından  dolay herkese  teşekkür etti. Başkan Yılmaz yeni dönemdeki hizmetlerinde kendisinin bir hayeli olduğunu Malatya'lılar Madef çatısı altında bir kültür merkezi  sahibi yamka olduğunu söyledi. Konuşmasının sonunda gelecek yıl ilkini Malatya'da kayısı mevsiminde Malatya Kayısı festivalini yapacaklarını daha sonraki haftadada İstanbul'da aynı festivali yaparak İstanbul'luları kayısıya doyuracaklarının müjdesini verdi. Bu festivallerin Malatya Tanıtım Günlerinin üstüne çıkmayacak şekilde organizasyon yapılacağını ifade etti. 

Madefin teşekkür yemeğine katılanlar birlik içinde olmanın mutluluğunu yaşarken geleceğede 
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSIYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ5 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI