Bugun...


Hasan Gençay dualarla son yolcuğuna uğurlandı
85 yaşında bir asıra yakın ömrü geride bırakarak Hasan Gençay hayata veda etti.

Hasan Gençay dualarla   son yolcuğuna uğurlandı

Reklam

Yakalandığı amansız hastalığın pençesinden kurtulamayan 9 çocuk babası Hasan Gençay sevdiklerini geride bırakarak hayata veda etti. Malatya şehir mezarlığı merkez camisinde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazında göz yaşları sel oldu. 9 evlat ve 40 torun sahibi Hasan Gencay için kılınan cenaze namazına çok sayıda aile yakınları katılırken aile dostları ve Malatya devlet erkanıda bu cenazede saflarda yerlerini alarak hazır bulundular. Rahmetli Hasan Gencay'ın musalla taşında yatan naaşı  başında nöbet tutan torunları Musap, Mustafa, Büşra, Rümeysa, Enes göz yaşlarına boğulurken evlatlarda taziyeleri tek tek kabul ettiler. Malatya büyükşehir belediyesi daire başkanı olan İhsan Gencay, Gencay yapı inşaat yönetim kurulu başkanı  Mustafa Gencay , Mehmet Gencay , Ali Gencay kardeşlerin yanı sıra kız evlatları Sabiha, Aysel, Remziye,Fatma ve Saliha'da babalarının son yolculuğunda yerlerini alarak musalla taşında yatan babalarına veda edip taziyeleri aldılar.. Rahmetlinin eşi  bir ömür paylaştığı Cemile Gencay ise hayat arkadaşının ayrılışının acısını metanetini koruyarak törende yerini alırken . Hasan Gencay'ın kardeşi Hacı Gençay kardeşinin son yolcuğuna oda şahitlik etti. Cenaze namazına Malatya büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, İçişleri bakanlığı Baş kontrölü Aliseydi Kara, Erdek belediyesi veteriner hekim Ahmet İsimbay ve çok sayıda belediye birim amirleri ve personelleri saflarda hazır bulunarak acılı aileyi yanlız bırakmadılar. Cenaze namazı sonrası Malatya'nın değerlerinden ve rahmetli Hasan Gencay'ında damadı ebediyete göç etmiş olan hak dostu şeyh Muhammed K.S. Kırçal'ın naaşının bulunduğu Akçadağ Karanlıkdere küllüyesi bahçesinde defin edildi. Defin Önceside burada tekrar cenaze namazı bir daha kılındı. Defin esnasında Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat hazır bulundu. İhsan, Mustafa, Ali ve Mehmet Kardeşler küllüyede defin sonrası taziyeleri tek tek kabul ettiler. Rahmetlinin Malatya Merkez'de bulunan evinin önünde kurulan taziye çadırında ise taziyeler alınırken okunan dualarlada hak yoluna uğurlanan tüm şehitlerin ruhlarına da hediye edilmesi unutulmadı. 3. günü evin önünde okutulan mevlidi şerife katılımın yüksek olması ise başka bir anlam kazandı. Okul bahçesine kurulan mevlid alanı tıka basa dolması gözden kaçmadı. Okunan mevlidi şerife Milletvekilleri Bület Tüfenkçi, Mustafa Şahin, Malatya büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Ak parti il başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Ak parti ilçe başkanı Osman Güder'in yanı sıra Yeşilyurt belediye başkanı Hacı Uğur Polat, emekli milli eğitm müdürü Arif Koyun'da hazır bulundular. Mevlidi şerif sonrası misafirlere ikramda bulunulurken rahmetlinin torunları gelen misafirlere hizmet yarışında adeta birbirleri ile yarıştılar.  
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSIYORUMLAR
2 Yorum

Fatoş Kulpu
24-09-2015 18:21:00

Allah'tan rahmet geride kalanlara sabırlar dilerim.Mekanı cennet olsun.Eşi bulunmaz dünyaya ender gelen kimseler arasındadır.Babaların birtanesidir.Bu yüzdendir ki oğluma onun adını verdiğim için gurur duyuyorum.

Fatoş Kulpu
24-09-2015 18:20:00

Allah'tan rahmet geride kalanlara sabırlar dilerim.Mekanı cennet olsun.Eşi bulunmaz dünyaya ender gelen kimseler arasındadır.Babaların birtanesidir.Bu yüzdendir ki oğluma onun adını verdiğim için gurur duyuyorum.

YORUM YAZ7 + 8 =
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI